Connect with us

Jete

Qimet e fytyres nuk kane asnje shans/ Kjo eshte receta BIO qe i zhduk qimet njehere e mire, ruajeni

Published

on

Femrat gjithmone vuajne ti zhdukin qimet njehere e pergjithmone ne fytyre pasi ato krijojne nje bezdi. Ne kete artikull do te lexoni menyren natyrale, shume te thjeshte dhe pa shume para qe te eleminoni qimet pergjithmone. Per shkak te vetive te tij shendetesore shafrani mund te perdoret edhe per eleminimin e qimeve pervecse ne ushqim…

Ai ndihmon ne::

-Stimulimin e gjendrave limfatike

-Luf timin e pucrave ne fytyre per shkak te vetive anti-inflamatore

-rregullon balancen natyrale te pH te lekures

-stimulon qarkullimin e gja kut

Perberesit qe ju nevojiten per kete recete shume eficente ne eleminimin e qimeve te fytyres jane:

-2 luge te vogla miell selino

-1 luge e vogel shafran

-kos ose qumesht te mjaftueshem per te bere perzierjen ne formen e nje paste

Ne nje tas perzieni shafranin dhe miellin. Shtoni kosin ose qumeshtin derisa te krijohet nje paste homigjene dhe vendoseni ne zonen ku keni qimet. Lereni per disa minuta dhe me pas me ndihmen e nje lecke te lagur me uje te vaket shpelani fytyren. Perseriten kete trajtim kater here ne muaj dhe qimet do te eleminohen plotesisht.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport