Connect with us

E pergjithshme

Qimet mbi buze jane me te bezdisshmet/ Kjo eshte receta BIO qe do ju zgjidhi pine njehere e mire

Published

on

Ne kete artikull do te lexoni se si te zhdukni qimet e fytyres pa dhimbje vetem duke pergatitur nje paste ‘magjike’. Ju do te harroni metodat e kushtueshme dhe te dhimbshme per te shpetuar pergjithmone nga qimet e fytyres.

Kjo maske nuk e acaron fytyren dhe mund te pergatitet ne shtepi me tre perberes shume te thjeshte.

Përbërësit:

1 lugë gjelle miell

1 lugë çaji sheqer

1 vezë

Përgatitja:

Ne nje ene te vogel perzieni mire te gjithe perberesit derisa sa te krijohet nje mase homogjene. Ne menyre qe te arrihet efekti i deshiruar sigurohuni qe perzierja te behet ngjitese. Me pas aplikojeni pasten e perftuar ne fytyre ne zonat ku keni qimet.

Lereni te veproje per 15 minuta derisa te thahet dhe me pas hiqeni masken duke e terhequr. Lajeni fytyren me uje te paster dhe rezultati do te jete i mahnitshem. Perdorni nje krem hidratues pasi t’i keni hequr qimet nga fytyra. Per t’u siguruar qe qimet mos te rishfaqen perseri ju mund te perserisni procesin kohe pas kohe.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport