Connect with us

Jete

Rrudhat e syve nuk kane asnje shans/ Ky eshte kremi BIO i zones se syve qe e beni vete ne shtepi

Published

on

Rrudhat jane nje shenje natyrale dhe fiziologjike e kalimit te kohes. Per shume persona ato jane nje problem ne lidhje me vetevleresimin sepse na kujtojne qe nuk jemi me te rinje. Qe te ngadalesojme ritmin e shfaqjes se tyre sigurisht qe na ndihmon nje stil jetese i shendetshem,me ushqyerjen e duhur, i pasur me antioksidante dhe pa sheqerna te rafinuara e alkool.

Ka mjaft metoda natyrale shume efikase kunder rrudhave te ballit qe shkaktohen nga ndryshimet e mimikes nese nuk jeni gati per nje nderhyrje antirrudhe ne sallon.

Gjyshet tona mbeshteteshin tek vaji i ullirit ekstra i virgjer nje produkt shume natyral dhe anti-plakje .

Ato nuk e njihnin fuqine e vajit te arganit ose te farave te rrushit, shume te perodorur sot per zbutjen dhe ushqyerjen e lekures.

Vajin e ullirit gjyshet e perdornin si zbutes,antioksidant , kunder plasaritjeve dhe tharjeve te shkaktuara nga dielli ose te ftohtet. Efekti anesor i kendshem ishte se lekura ishte me elastike, e zbutur dhe e tendosur.

Sophia Loren gjithmone ka treguar se bukuria e saj vjen si shkak i masazhit me disa pika vaj ulliri ne zonat kritike, ne mengjes dhe ne mbremje.

Te bardhat e vezeve jane nje tjeter medikament natyral i shkelqyer i vjedhur nga ‘mjekesia estetike popullore’ .Ato jane te pasura me proteina, kripera minerale dhe vitamina.

Per nje efekt tonifikues dhe perterites per kete zone, thjesht lyejeni ballin, prisni disa minuta derisa te thahet dhe me pas shpelajeni.

Se fundmi,nje tjeter produkt i pasur me vitamine C dhe vitamine B6, e dobishme per shuarjen e etjes se epidermes dhe per ta bere ate me elastike eshte bananja. Merrni nje banane te pjekur dhe shtypeni ne nje tas, shtoni leng limoni dhe nje lug mjalte. Perziheni derisa te kete nje konistence te bute.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport