Connect with us

Jete

Rrudhat nuk kane shans me kete perzjerje/ Ky eshte SERUMI BIO qe mund ta pergatisni ne shtepi, ruajeni

Published

on

Pershendetje mikesha! Rrudhat e para shfaqen ne zonen rreth syve pasi lekura eshte me delikate dhe me e holle. Disa nga faktoret qe pershpejtojne shfaqjen e rrudhave jane mungesa e gjumit, rrezet e diellit dhe mimikat e fytyres..

Ne kete artikull do te lexoni nje serum te pergatitur ne kushte shtepie dhe disa perberes te cilet zbehin pamjen e rrudhave rreth syve dhe ne lekuren e fytyres.

1.Kastraveci

Kastraveci mund te qetesoje, hidratoje dhe pastroje lekuren ne thellesi pasi eshte i pasur me me tiamine, riboflavin, niacin dhe vitamine B.

2. E bardha e vezes

E bardha e vezes sheshon rrudhat e reja dhe ka nje efekt lifting. Aplikimi i saj ne fytyre redukton shume kohe.

3. Vaji i kokosit

Ky vaj eshte shume i rendesishem per shendetin e lekures pasi eshte i pasur me vitamin E. Do te shihni qe fytyra juaj do te jete me e fresket nese e aplikoni rreth syve cdo mbremje e cdo mengjes.

4. Acidi glikolik

Acidi glikolik qe gjendet ne qumesht promovon prodhimin e kolagjenit dhe ndihmon ne riparimin e lekures.

5. Kos dhe mjalte

Kjo maske eleminon qelizat e demtuara dhe e hidraton ne nivel qelizor pervecse rregullon teksturen e lekures.

Perberesit:

50ml vaj argani

5 kapsula vitamine E

Si fillim shtypini kapsulat e vitamines E dhe derisa te krijohet nje mase e njetrajtshme shtoni vajin e arganit.

Aplikojeni masen rreth syve per 10-15 minuta me ndihmen e nje kunje pambuku. Do te keni rezultate te menjehershme nese e perdronin rregullisht cdo mbremje.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport