Connect with us

Jete

‘Sa shpejt ikën koha…’, shënimi i fundit i Hueyda El Sayed për djalin e saj na perloti te gjitheve

Published

on

Lajmi i ndarjes nga jeta të artistes Hueyda El Saied ka tronditur mbarë opinionin publik ditën e sotme. Hueyda u nda nga jeta pas betejës me t umorin duke lënë pas një djalë, 6 vjeç, Gabrielin dhe partnerin Thierry.

Shënimi i fundit që Hueyda kishte bërë për Gabrielin në Instagram ishte në ditën e tij të parë të shkollës. Edhe pse duke luftuar me sëmundjen, artistja e kishte përcjellë të birin në shkollë duke i bërë një video e duke treguar emocionet e kësaj dite.

“Sot ishte dita e pare e shkolles per Gabrielin. Cfare emocioni. Sa shpejt iken koha me duket sikur jo me larg se dje ne u takuam per here te pare dhe direkt ti deshiron te mesosh te lexosh cfare shkruaja per ty kur ishe ne brendesine time. Me the qe kishe frike te shkoje ne shkolle se s’do te arrije te shkruaje dhe flisje (gjermanisht).

Ti nuk ke asnje arsye zemra ime, se pervecse ti je i prirur per gjuhet (gjermanishtja do te jete gjuha e peste qe do te flasesh) dhe sikur te jesh i fundit i klases per babi Thierryn dhe mami Edin ti je nje kampion. Ti e ke marr dipllomen e suksesit diten kur me buzeqeshe per here te pare, diten kur me thirre mama, diten kur the ne shqip ‘Merre me long se mishi u maru’, apo diten kur the ‘Babi Thierry une kam nje zemer te madhe per ty’. Vite te mbare shkollor krenaria jone. Te duam pafund Gabriel. Babi, mami, nona Dana dhe teze Opa”, shkruante Hueyda.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport