Connect with us

Jete

Sheshoni rrudhat e reja dhe te vjetra/ Ky eshte SERUMI BIO qe mund ta pergatisni per 1 minute, ruajeni

Published

on

Në procesin e plakjes, edhe lëkura plaket, ndërkaq elasticiteti i saj gradualisht zvogëlohet..

Fatmirësisht, rrudhat dhe lëkura e varur mund të reduktohen lehtë me ndihmën e dy përbërësve të thjeshtë, transmeton Telegrafi.

Përbërësi i parë është e bardha e vezës. Vezët janë tejet fitimprurëse dhe kanë potencial për ta “ngushtuar” lëkurën.

Në anën tjetër, kastravecët në mënyrë natyrale e rigjenerojnë lëkurën sepse janë të pasur me antioksidantë, vitaminë K, vitaminë C, e shumë tjera që i shkatërrojnë rrezatimet e lira.

Përgatitja:

Qërojeni kastravecin dhe prejeni në dysh. Njërën gjysmë prejeni në copa të vogla dhe vendoseni në blenderi. Përziejeni aty për disa minuta në mënyrë që ta përgatitni një pure.

Pastaj, në një enë merrni vetëm lëngun e puresë dhe shtojeni të bardhën e vezës.

Përzieni mirë prapë.

Produktin e fituar aplikojeni në zonat ku dëshironi lëkurë më të mirë dhe lëreni ashtu për 15 minuta. Pastaj pastrojeni me ujë të ftohët.

Për rezultatet më të mira, këtë maskë përdoreni 1-2 herë në javë.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport