Connect with us

Lajme

Shkrin dhjamin e barkut dhe jua ben trupin fiber/ Ja si te pergatisni eliksirin qe ju heq peshen

Published

on

Uji detox eshte nje nga menyrat per te shpetuar nga nje bark i fryre. Nje zgjidhje per kete problem mund te jete uji me xhinxher apo me limon.

Por ne kete artikull do te lexoni disa produkte te tjera te cilat mund t’ja shtoni ujit ne menyre qe te eleminoni fryrjen e barkut.

1-Uje me piper te zi

Piperi i zi eshte nje nga perberesit qe mund te perdorni nese doni te dobesoheni apo te detokfsifikoheni. Ky produkt do te parandaloje problemet kardiake dhe plakjen e parakohshme.

2-Uje me molle dhe kanelle.

Ne nje ene perzieni mollet dhe kanellen me ujin. Keshillohet qe nje ore perpara se ta pini, ta vendosni ne frigorifer.

3-Uje me kripe jo te jodizuar

Ne nje gote me uje te vaket shtoni dy luge te vogela krip jo te jodizuar. Ky uji rekomandohet qe te konsumohet me stomakun bosh.

4-Uje me kastravec dhe kuba akujsh

Nje nje kastravec gjenden 34 kalori dhe kjo pije ju heq deshiren per te pire pije te tjera jo te shendetshme per organizmin.

5-Uje me hudhra

Ne shendetin e njeriut, hudhra ka nje rol shume te rendesishem. Ajo detoksifikon trupin, permireson nivelet e kolesterolit dhe ndikon ne presionin e gja kut.

Pasi te keni prer dy copa hudhra prisni 10 minuta dhe me pas mund ti shtoni ato ne 500 ml uje. Kete pije mund t’a pini pas 2 oresh.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport