Connect with us

Uncategorized

Sipas studimeve keto jane 4 cilesite e vajzave te forta qe i terheqin meshkujt si me magnet

Published

on

Nje pike e forte per arritjen e cdo qellimi ne jete dhe nje element kryesor ne marredheniet e shendetshme eshte vetevleresimi.

Tiparet qe e zbukurojne cdo grua jane vetevleresimi dhe forca e brendshme. Per shkak te ketyre tipareve arrihen edhe ndryshimet positive. Ne kemi bindjen se njerezit e shendetshem dhe te lumtur jane te suksesshem.

Me ane te ketyre 4 cilesive vajzat e forta arrijne t’i bejne me shume meshkujt per vete:

Kur nje vajze e pranon se nuk eshte perfekte

Grate jane ne nje presion te madh ne ditet e sotme pasi nese nuk kane nje familje te mrekullueshme apo nje karrier te shkelqyer ato quhen te deshtuara. Ju nuk mund te arrini rezultate te shkelqyera ne cdo fushe te jetes. Zgjidhni te beni ate qe deshironi me shume sepse rezultatet jane me te mira kur nje pune behet me pasion.Meshkujt do e vleresojne faktin nese ju pranoni se nuk jeni perfekte ne cdo fushe.

Jo veshje te lira

Menyra se si vajzat vishen nuk eshte shume e rendesishme per meshkujt. Por materialet e rrobave qe veshin vajzat jane shume te rendesishme per ata. Kur meshkujt ju prekin trupin (rrobat) e dallojne menjehere nje rrobe te shtrenjte ose jo edhe pse mbase ju nuk ju kishte shkuar ne mendje kjo gje.

Kur vajzat ndihen rehat me trupin e tyre

Do te thote se jeni ne gjendje per te marre vendime te mira per trupin nese e do dhe e pranon ate. Duke thene ‘Une nuk e kam trupin e bukur’, njerezit e justifikojne neglizhimin e shendetit. Kete gje e keni ju ne dore. Mos abuzoni me stervitjen, ushqimin e shpejte dhe dietat shkaterruese.

Kur jane te sinqerta per te metat e tyre

Asnje nga ne nuk eshte perfekt! Ballafaqohuni me te metat tuaj dhe nese i pranoni ato do te jeni njesoj te mrekullueshem. Kur ju te pranoni defektet qe keni mund te jete edhe cliruese.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport