Connect with us

Jete

“Tani kam gjithcka qe dua”/ Fjalet e fundit te Hueyda El Sayed per familjen e aaj qe na preken thelle

Published

on

Dita e sotme ka nisur me një lajm t ra g jik për ekranin shqiptar. Artistja shqiptare, Hueyda El Saied është ndarë nga jeta në moshën 46-vjeçare si p asojë e një sëm undje të rëndë.

Por duket se përtej sëmundjes, ajo ka jetuar vitin e fundit të jetës si e ëndërronte e si ia donte shpirti. Bashkëshorti i saj Thierry, birësoj djalin e saj 6-vjeçar, Gabirelin dhe Hueyda e përshkroi këtë në një postim në Instagram si vitin më të bukur të jetës së saj.

“Më në fund kam familjen që kam ëndërruar”, shrkuan ndër të tjera Heuyda. “Babë e bir… Duart më të bukura në botë për mua.

Miqte e mi, sot kam zemrën plot dashuri e krenari. Ashtu si dhe secili prej jush dhe une kam shume arsye qe të mburrem. Arrdhja e Gabrielit ne jeten time dhe me pas ajo e Thierryt ne jeten tone ishin ishin nder gjerat me te bukura qe kisha perjetuar deri me 2017.

Por 2021-shin pavaresisht gjithe problemeve qe ka sjelle pa ndemia do te mbetet viti me i bukur per familjen tone.Tashme jemi ligjerisht te tre nje familje e vertete, se të tre kemi mbiemrin Grosjean, une nga martesa dhe Gabrieli nga biresimi. Me ne fund kam familjen qe kam enderruar.

Thierry me shaka thote qe na ka zgjedhur Gabrielin dhe mua ne katallog, por Gabrieli dhe une themi te njejten gje per te, ndaj falenderojme Zotin qe beri qe Thierry te “hapte” faqen ku ishte fotografia jone e nuk u tremb teksa pa qe po lotonim.

Perfundimisht jeta ka me shume imagjinate se ne dhe eshte e bukur, shume e bukur madje .” shkroi balerina krah fotos.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport