Connect with us

Lajme

Te beni vetullat tatuazh nuk eshte zgjidhja e duhur/ Ja si te pergatisni SERUMIN BIO per rritjen e vetullave

Published

on

Përshëndetje të gjithëve!

Po të shihni me vëmendje, përreth jush ka shumë femra të cilat për shkak të mungesës së vetullave të dendura, kanë gjetur zgjidhje tek lapsi i zi, të cilin e aplikojnë aq keq sa duket sikur punojnë në ndonjë cirk. Madje nuk ngurojnë t’ua këshillojnë edhe të tjerave, duke shtuar në këtë mënyrë numrin e rasteve me tipare shpërfytyruese. Përdorimi i lapsit të zi përdorej vite më parë nga këngëtaret/ët për shfaqjet e tyre skenike, kryesisht gjatë koncerteve, ku ndriçimi ishte shumë i fortë, dhe rezultati përfundimtar nuk të vriste syrin..

Por, që ta përdorësh në jetën e përditshme, sidomos kur të mungon dhe sensi i masës, është disi absurde.

Nuk po zgjatem më tej, jo se nuk kam çfarë tjetër të shtoj, por, sepse më presin disa angazhime të tjera që duhen përfunduar sot..

Si thoni, a jeni gati të shënoni përbërësit e serumit natyral që ushqen dhe dendëson vetullat vetëm një muaj pas aplikimit?!

Përbërësit

gjysmë luge çaj vaj argani

gjysmë luge çaj vaj kastori

1 kapsulë vitaminë A&E

Përgatitja

Në një shishe (prej qelqi) mikroskopike përzieni mirë së bashku përbërësit e mësipërm. Aplikojeni në vetulla çdo darkë para se të flini. Në mëngjes thjesht shpëlahuni me ujë të ftohtë. Brenda javëve të para do të vëreni përmirësim të dukshëm.

*Mbani mend: para se ta aplikoni, duhet të lani fytyrën me sapun…

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport