Connect with us

Jete

Barkun te sheshte dhe trupin si modele/ Keto jane 8 MAMAT VIP qe lindja e femijeve nuk i ndryshoi

Published

on

Shume prej artisteve shqiptare pas nje kohe i kane lene anash angazhimet profesionale ne menyre qe te krijojne nje jete te bukur edhe jashte punes.

Por mund te themi qe edhe kane bere mjaft shume per te ndertuar nje karriere te bujshme muzikore.

Disa prej tyre mund t’iu kushtonte mungesa per nje kohe ne skene por pavaresisht kesaj kjo nuk i ka ndalur ato qe te krijojne familje dhe gjithe perkushtimin ta zhvendosin ne ndertimin e saj.

Krijimi i familjes kur je figure publike ,jo rrallehere ndodhe te fitosh vemendje edhe me shume nga cfare ke pasur me perpara.

Ndonese kane bere mjaft shume per te ndertuar nje karriere te bujshme muzikore, shume prej artisteve shqiptare pas nje kohe i kane lene anash angazhimet profesionale ne menyre qe te krijojne nje jete te bukur edhe jashte punes.

Pavaresisht asaj se mungesa per nje kohe ne skene disa prej tyre mund t’iu kushtonte, kjo nuk i ka ndalur ato qe te krijojne familje dhe gjithe angazhimin ta zhvendosin ne ndertimin e saj.

Por, te krijosh familje si nje figure publike, jo rrallehere ndodhe te fitosh vemendje edhe me shume nga ç’ke pasur.

Duke nisur nga fejesa, martesa, shtatzenia, lindja e deri tek ardhja ne forme, mediat roze se fundmi po i kushtojne vemendje te madhe ketyre ngjarjeve, qe konsiderohet te jete goxha me rendesi per yjet.

Ato qe te cilat fituan nje vemendje te madhe qysh nga lidhjet e tyre e deri tani ne piken kur jane bere nena jane Adelina Tahiri, Loredana Zefi, Elita Rudi, Linda Halimi dhe Diellza Kolgeci.

Secila grua fiton disa kilogram shtese gjate periudhes se shtatezanise, te cilat ne shume raste edhe pas lindjes mund te rriten. Por ky problem nuk duket qe te kete qene i pranishem tek yjet qe permendem me larte.

Sot te gjitha gezojne linja te perkryera trupore qe shume pak i kane. Te qenit nene per to , mesa duket nuk eshte e veshtire sepse perveç per femijet e tyre, ato kane kohe edhe per palester.

Keto artiste konsiderohen si ‘nenat me joshese te momentit’, me poshte po ju sjellimi disa foto :

Me 12 korrik, kengetarja Xhensila Myrtezaj u be nene per here te pare e nje vajze.Ajo e pagezoi me emrin e veçante, Ajka. Ajo publikoi ne Instagram nje foto ku shfaqet me ne forme se kurre, duke na surpizuar te gjithe me pamjen e saj.

Emina Cunmulaj modelja me origjine shqipare, mund te themi me plot bindje qe eshte super mami i showbiz-it. Ajo u be nene per here te dyte e nje vajze me 22 qershor, te cilen e pagezoi me emrin Mia Soraya.

Cdo dite ndan me fansat imazhe ku tregon se si duket trupi i saj pas shtatzenise sepse eshte shume aktive ne rrjetet sociale. Te gjithe i la pa fjale dalja e saj per here te pare me rroba banje pas lindjes.

Ajo duket me se ksi se sa ka qene edhe para shtatzenise dhe mjafte ne forme.

Afersisht 5 muaj me pare Amarda Toska u be nene e nje vajze, e cila quhet Sia. Ami vetem nje muaj pas sjelljes ne jete te vajzes publikoi nje foto ne Instagram ku shfaqej ne super forme.

Ajo gjate muajve te veres ka qene me pushime ne France dhe se fundmi ne Greqi, nga ku ka publikuar foto te shumta.Ne keto foto shikojme format e saj aq perfekte.

Jona Spahiu moderatorja e njohur u be nene per here te pare. Vetem 2 muaj pas lindjes se vajzes ajo na habiti te gjithe me shfaqjen e saj ne super forme.

Vetem pak jave kane kaluar nga sjellja ne jete e vogelushit te saj.Jona na fotot qe na ka treguar shikojme se ajo duket me s eksi se kurre me pare.

Ne 30 janar te ketij viti kengetarja Zaimina Vasjari u be nene per here te pare.Ajo solli ne jete nje vajze bukuroshe, Khloe-s. Zaimina na b efasoi te gjithe me linjat e saj perfekte shume pak kohe pas lindes se vajzes se saj.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport