Connect with us

Jete

Te vogla, te pafajshme dhe me floket pa lyer/ Keshtu dukeshin VAJZAT VIP kur ishin ne kohen e gjimnazit

Published

on

Në Shqipëri nuk njihej deri vonë tradita e librit të shkollës së mesme. Në shkollat amerikane botohet çdo vit një libër ku vihen fotot e nxënësve bashkë me emrat e tyre, si një mënyrë për të dokumentuar vitet e gjimnazit. Diçka e tillë bëhet edhe në Kosovë, kurse në Shqipëri, disa shkolla kanë nisur ta praktikojnë vitet e fundit.

Nëse keni qenë kuriozë të shikoni se si kanë qenë vipat shqiptar në gjimnaz, me një “search” të vogël arritëm të gjenim këto foto.

Më poshtë AlpeNews.al ju paraqet disa nga të famshmit shqiptarë në kohen e gjimnazit.

MARINA VJOLLCA

ARBANA OSMANI

AURELA GACE

CILJETA

DAFINA ZEQIRI

ENCA HAXHIA

ERA ISTREFI

LEDRI VULA

LUANA VJOLLCA

MAJLINDA BREGU

MONIKA LUBONJA

XHEMI SHEHU

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport