Connect with us

Jete

Terheq lekuren me mire se BOTOX-i/ Ja si te fshini rrudhat e reja dhe te vjetra me SERUMIN BIO

Published

on

Nje tregues i cili lejon cdo te panjohur te gjeje menjehere moshen tone jane rrudhat e ballit.

Kontakti i pare me portretin e nje personi jane keto vija te krijuar ne balle..

Gjithashtu rrudhat e ballit mund t’ju tregojne edhe me te vjeter se mosha juaj reale. Por zgjidhja me e mire mundshme nuk jane baluket apo shtresate make-up-it.Vendosja e tepert e make up-it i perkeqeson me teper ato. Lexoni me poshte nese nuk doni t’i nenshtroheni botox-it dhe terapive te tjera te rigjenerimi te lekures:

Pini sa me shume uje

Pini 8-12 gota uje ne dite pasi uji redukton pamjen e shenjave te plakjes dhe hidraton qelizat e lekures.

Kjo eshte nje nga zgjidhjet me natyrale pasi konsumimi i ujit gjithashtu ndihmon ne largimin e toksinave nga trupi duke i dhene lekures vitalitet dhe shkelqim.

Aplikoni xhel aloe vera ne rrudhat e ballit

Nese doni te keni nje ‘mini-fabrike’ zgjidhjesh antirrudhe ne shtepine tuaj atehere duhet te keni aloe vera ne kopesht.Xheli qe ndodhet brenda bimes aloe vera eshte i pasur me vitamine E e cila i ben shume mire lekures. Masazhimi i xhelit te kesaj bime ne balle ju ndihmon ju te dukeni me me pak vite se sa keni dhe lekuren te duket me e fresket.

Masazhoni rregullisht ballin me vajra bimore

Per te reduktuar pamjen e rrudhave te ballit sigurohuni gjithmone qe qelizat e lekures te marrin ushqimin e nevojshem. Ne menyre qe te luftoni thatesine e lekures dhe te nxisni qarkullimin e gjakut ne zonen e ballit ideja me e mire eshte qe t’i masazhoni ato me vajra bimore. Vaji i ullirit dhe vaji i kokosit jane disa nga vajrat bimore me te efektshme anti-plakje ne planet.

Aplikoni leng limoni

Reduktimi i kolagjenit eshte nje nga arsyet pse shfaqen rrudhat e ballit. Kjo proteine e ben lekuren te duket me e tendosur dhe elastike. Furnizoni trupin me vitamine C ne menyre qe te nxisni prodhimin e kolagjenit. Nese aplikoni limonin ne zonen e ballit do te ndihmoni ne zhdukjen e rrudhave.

Masazhoni leng kastraveci

Kastraveci eshte nje tjeter burim i shkelqyer i vitamines C. Prisni nje kastravec te vogel, vendoseni ne blender, dhe me pas kulloni lengun. Pasi te keni vendosur ne frigorifer, aplikojeni ne zonen e ballit dy here ne dite per t’u dukur me e re.

Hani papaja dhe perdoreni gjithashtu si maske

Antioksidantet me te cilen eshte e pasur papaja e mbrojne lekuren nga demtimi i radikaleve te lira.Kjo eshte nje menyre shume e mire qe te perfshini kete frut tropikal ne dieten tuaj. Shtypni pak papaja ne luge, aplikojeni ne zonen e ballit dhe pas 20 minutash shpelajeni

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport