Connect with us

Lajme

Terheq lekuren me mire se BOTOX-i/ Ja si te pergatisni SERUMIN e nates qe fshin rrudhat nga lekura

Published

on

Pershendetje mikesha! Natyra eshte “sherimi i cdo gjeje’’. Ndaj edhe sot per perkujdesjen e lekures tuaj dhe mbi te gjitha natyrale po ju sjellim disa receta teper efektive.

Njera per parandalimin e rrudhave, dhe tjetra per te eliminuar qimet e padeshiruara ne fytyre do e bej fytyren tuaj te duket me bukur. Nese ju pelqejne keto receta jepini 1 LI.KE

Anti rrudhe

Per kete maske do ju duhen :

2 luge vaseline

1luge vaj bajamesh ose vaj ulliri –

1e verdhe veze

1 luge mjalte

1 avokado

Pergatitja:

Ne nje ene ngrohni pak vaselinen derisa sa te zbutet. Shtoni mjaltin dhe i perziejni mire. Pas kesaj shtoni te gjithe ingredientet e permendur me lart dhe perziejini derisa te arrini masen homogjene.

Lereni te mpikset per 5 minuta ,duke e vendosur masen ne nje kavanoz. Lajeni mire fytyren, dhe aplikoni masen e perftuar ne fytyre. Duke perdorur gishtat e unazave,masazhojeni lehte me levizje rrethore.
Rreth 30 minuta mbajeni masken ne fytyre dhe me pas shpelajeni me nje peshqir te lagur dhe te bute.

Maske per Heqjen e qimeve ne fytyre

Per kete maske do ju duhet:

2 luge miell bizelesh (gram flour)

1/4 luge turmerik

4 luge qumesht

1 luge leng limoni

1 luge vaj arre kokosi

Pergatitja:

Ne nje ene shtoni te gjithe perberesit. Miksojini derisa te arrini nje mase ne forme paste. Duke shmangur zonen e syve dhe te vetullave, vendosni nje shtrese te trashe ne fytyre.

Vendosni masen ne te gjithe zonen ku doni te eliminoni qimet e padeshiruara dhe lereni per 10 minuta.

Shpelajeni dhe thajeni me nje peshqir te bute, pasi te kete mbaruar i gjithe procesi. Ne vetem 10 minuta do te shikoni nje diference shume te madhe ne fytyren tuaj.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport