Connect with us

Jete

Thuaji jo BOTOXIT dhe trajtimeve te shtrenjta/ Ja si te pergatisni receten BIO per rrudhat e reja dhe te vjetra

Published

on

Gjeja e pare qe njerezit shohin eshte shendeti i lekures. Fytyra kerkon qe ne te kujdesemi vazhdimisht per te duke zgjedhur produktet me te mira.

Ne shpesh hasemi me probleme te tilla si akne, rrudha, shenja te ndryshme apo edhe njolla dielli. Shumica e produkteve te shtrenjtave qe ne perdorim jane te ngarkuara me kimikate te demshme dhe nuk jane aspak efektive..

Maska qe do te lexoni me poshte eshte shume e dobishme per lekuren. Kjo e fundit do te duket me e lemuar dhe e shendetshme fal perberseve te saj krejtesisht natyral.

Perberesit:

-Sode Buke

-Uthull molle

-Mjalte

-1/2 Limon

Ne gjysem gote uje shtoni nje luge caji uthull molle dhe ne nje ene tjeter hidhni pak sode buke. Me pas shtoni ne ene me ngadale perzierjen e ujit me uthullen. Ne kete ene, hidhni lengun e gjysmes se limonit dhe perziejini mire te gjithe perberesit derisa te krijohet nje mase homogjene.

Pasi te keni pastruar mire te gjithe fytyren, aplikoni masken ne menyre uniforme. Pas 5-10 minutash shpelajeni me uje te ftohte.

Lekura juaj do te rifitoje shkelqimin natyral dhe te shendetshem ne nje periudhe shume te shkurter kohore.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport