Connect with us

Lajme

Thuaji jo tatuazhit/ Nese doni te keni vetulla te trasha si vajzat vip ky eshte vaji qe do ju rrise qimet e reja

Published

on

Tani te gjithe po perpiqen te kene vetulla sa me te plota ,me forme dhe te dendura ndersa dikur preferoheshin vetullat e holla.Vetullat jane shume te rendesishme pasi mund te ndryshojne te gjithe pamjen e fytyres suaj.Pa marre parsysh se sa gjate tentojne, disa gjera nuk mund t’i rregullojme as me ndihmen e grimit..

Pse eshte i rendesishem rigjenerimi dhe kujdesi i vetullave?

Vetullat rriten me shpejt se floket dhe duhet t’i trajtoni njesoj. Qimet mund te rrallohen edhe nga abuzimi me preparatet e ndryshme.

Keto trajtime jane shume te dobishme edhe ne qofte se nuk keni nevoje te trashni vetullat. Ju eleminoni toksinat nga lekura dhe detoksifikoni folikulat e qimeve. Per forcimin e qimeve mund te beni edhe “peeling” te bute.

Çaji Bimor

Caji i gjelber eshte i shkelqyer per rigjenerimin e vetullave. Ne nje gote vendosni nje luge gjelle me gjethe jeshile dhe lereni per 15 minuta te vloje. Pasi te jete ftohur, me ndihmen e nje shkop pambuku per veshe lereni qe te perthithe ujin e vluar me caj te gjelber. Me pas lyeni vetullen ne drejtim te rritjes se qimeve dhe aplikoni disa here keshtu. Lereni te thahet ne menyre natyrale dhe per rezultate duhet te prisni 2-3 muaj.

Vajra natyrore

Vaji i ricinit, i ullinjve dhe i bajameve jane me te miret per rigjenerimin e flokeve. Keto vajra forcojne rrenjet dhe ushqejne qimet. Forcojne qimet nga brenda dhe deportojne ne lekure.Aplikojeni cdo nate para gjumit dhe ne mengjes pastrojini dhe shpelani ato.

Levorja e limonit

Perzieni nje luge caji vaj ulliri dhe dy luge me levore limoni. I lini te veprojne per 5 dite dhe pasi perzierja te jete gati, aplikojeni ne vetulla me ndihmen e nje furce. Prisni disa ore dhe me pas shpelajeni me uje te vaket. Do te vereni menjehere ndryshimin nese e perserisni per dy jave rresht cdo dite.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport