Connect with us

Jete

Trashen vetullat dhe ndryshuan komplet/ Keto jane 12 vajzat VIP qe bene vetullat tatuazh

Published

on

Një nga tiparet që bëjnë shumë diferencë në fytyrën e femrave janë padyshim vetullat.

Kanë kaluar vite nga epoka e vetullave të holla,por tashmë rikthehet në modë vetulla e trashë. Vetullat e tilla janë një kornizë e mirë për vështrim dhe tërheqin vëmendjen tek sytë.Por thuhet se vetullat e theksuara tregojnë një shenjë inteligjence e një karakter të fortë dhe autoritar.Nëse doni të dukeni më të rinj ,vetulla e trashë do j’u bëj të dukeni e tillë.

Një vetull e tillë të jep freski e të rinon në portret.Janë elementi që korrigjon difektet e portretit.

Por si kanë qënë disa nga vajzat më të famshme të skenës dhe ekranit shqiptar gjatë lulëzimit të këtij trendi?

Këto foto tregojnë se sa ndryshim bëjnë në look, vetëm ndryshimi i formës së vetullës:

Ciljeta Xhilaga

Samanta Karavella

Xhensila Myrtezaj

Zaimina Vasjari

Elvana Gjata

Genta Ismajli

Eni Koci

Greta Koci

Miriam Cani

Besa Kokëdhima

Anxhelina Hadëgjonaj

Adelina Berisha

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport