Connect with us

Jete

Trupin si ngjale dhe barkun e sheshte/ Keto jane VAJZAT VIP qe u bene si modele pas lindjes

Published

on

Nje nder gjerat me te veshtira per t’u rikthyer ne formen e meparshme pas lindjes eshte barku.

Eshte shume e veshtire te arrish nje barke te sheshte sado qe te perpiqesh..

Ka shume ferma qe edhe pas lindjes ja dalin te kene nje bark te sheshte. Por si ja dolen disa prej nenave te famshme shqiptare te ruajne barkun e sheshte dhe linjat s eksi?

Nora Istrefi

Ne nje selfie te postuar ne rrjetet sociale Nora Istrefi ka shkruar ‘ Ngadale, por me rezultate’. Nora iu rikthye regjimit te saj te perhershem pas lindjes se Renee-s. Nora e ruan prej kohesh strevitjen ne palester madje edhe gjate shtatezanise nuk ka reshtuar se ushtruari. Ajo eshte shprehur se mundohet te shmange embelsirat, karbohidratet, dhe te konsumoje me teper proteina, si mishi i pules.

Ledina Çelo

Nga fotot e pushimeve ne Dubai kengetarja i la pa fjale te gjithe ndjeksit e saj ne Instagram me fotot me rroba banje. Perveç nje geni shume te mire, Ledina eshte mjaft e kujdesshme me ushqimin, dhe i kushton kohe joga-s, pas se ciles eshte e apasionuar nese do te pyesni si ka mundesi qe ajo ka ruajtur perhere ate fizik.

Soni Malaj

Konsumimi i 4 litrave uje ne dite eshte sekreti i formave perfekte te Sonit pervec stervitjes se devotshme ne palester. Soni ha shume vakte gjate dites qe permbajne me se shumti proteina te cilat ndihmojne ne krijimin e muskujve te barkut.

Amarda Toska

Ami derisa e solli trupin ne forme iu nenshtrua nje regjimi te 2-anshem, me nje diete te ekuilibruar ushqimore dhe palester. Ajo tregoi se tani i eshte kthyer ne zakon te ushqyerit me orar duke marre te gjitha vlerat ushqimore qe i duhen, pa e tepruar.

Xhemi Shehu

Qe pjesa e barkut t’i kthehej ne masen e meparshme Xhemi ka treguar se ka mbajtur korse. Ajo ka treguar se gjate kesaj periudhe ka hequr dore nga embelsirat dhe pijet me gaz.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport