Connect with us

Jete

Vajzat shqiptare nuk i kane mire punet me vetullat/ 8 Gjera qe duhet te beni menjehere per vetulla perfekte

Published

on

Ne kete artikull do te lexoni disa keshilla te thjeshta per vetulla te trasha dhe perfekte..

Si fillim lekura juaj duhet te jete e paster dhe vetullat e thara.

Hapi 1: Brushen pozicionoheni gjate njeres ane te hundes ne menyre qe te gjeni se ku duhet te fillojne vetullat ne menyre ideale.

Hapi2 : Me pas beni nje kend nga hunda deri tek qoshja e jashtme e syrit. Ne kete menyre ju do te shikoni se ku duhet te perfundojne vetullat

Hapi 3: Me nje brushe per krehje, krihni vetullat tuaja. Kjo gje do ju ndihmoje qe te shihni cilat pjese jane te pabarabarta dhe te beni formen qe doni.

Hapi 4 : Per t’iu dhene vetullave nje forme ideale perdorni lapsin kufizues. Zgjidhni ngjyren qe pershtatet me vetullat tuaja dhe mbushni ngadale me laps zonat e rralla.

Hapi 5 : Perdorni puder per ta definuar formen e vetullave dhe brushen per formesim.Mos provoni t’i mbushni shume kendet e brendshme te vetulla edhe pse qellimi eshte qe ato te duken me te trasha por ne kete menyre ato nuk te duken aspak mire.

Hapi 6 : Per te shperndare ngjyren dhe per te lehtesuar vijat e ashpra krihni vetullat me nje brushe per krehje.

Hapi 7: Perdorni xhel me ngjyre per te mbajtur vetullat ne vend dhe per te mos i levizur.

Hapi8: Shperndani ne perimetrin e vetullave puder te padushme me ane te nje brushe.

Edhe nese nuk keni perdorur makijazh, definimi i perkryer i vetullave ndihmon ne formesimin e gjithe fytyres.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport