Connect with us

Jete

Vetullat te trasha si vajzat VIP/ Ky eshte vaji BIO qe do ju rrise qimet e reja te vetullave

Published

on

Vaji i kokosit eshte padyshim nje nga perberesit me fantastike natyror. Ky vaj perbehet nga 92% yndyra te shendetshme. Ne tempertature dhome vaji i kokosit eshte ne trajte te ngurte. Dietat te cilat jane te pasura me kete vaj rrisin aktivitetin metabolik duke bere qe qelizat te mos demtohen nga radikalet e lira dhe qe ne gja k te qarkulloje me pak yndyra..

Vaji i koksit lu fton mikrorbanizmat si bakteret, kerpudhat , viruset per shkak te vetive antibakteriale, antiinflamatore dhe antioksidante. Konsumumi i ketij vaji i vjen ne ndihme organizmit per te perthithur te gjitha mineralet dhe vitaminat qe i duhen. Keshillohet qe te konsumoni nje luge cdo dite pasi ai gjithashtu ofron shume perfitime te tjera shendetesore.

1. Pershpejton procesin e humbjes ne peshe

2. Vaji i kokosit mban ne norma optimal nivelin e insulines dhe sheqerit ne gja k.

3.Fal yndyrnave te shendetshme, vaji i kokosit ul ndjeshem rrezikun per t’u prekur nga semundjet e zemres.

4. Permireson sistemin tuaj imunitar dhe lu fton infeksionet.

5. Hidraton lekuren tuaj nga brenda jashte

6. Ndikon pozitivisht ne funksionimin e trurit dhe ndihmon njerezit me Alzheimer !

Kete produkt mund ta perdorni edhe per vetullat tuaja. Provoni menyren me vajin e koksit nese deshironi qe vetullat te jene te rregullta me shkelqim si ne metoden qe tani po e bejne te gjithe, eyebrow lamination. Kjo substance e ben vetullen te qendroje e shkelqyeshme dhe e trashe. Mjafton te aplikoni pak nga ky vaj ne vetullen tuaj dhe ta lini te qendroje per disa ore ashtu. Vetulla juaj do te duket me e plote dhe me bukur.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport