Connect with us

Lajme

Zbardhni fytyren ne kushte shtepie/ Ja si te eleminoni njollat kafe me SERUMIN BIO, ruajeni

Published

on

Vecanerisht per grate rrudhat dhe njollat kafe jane problemet me te medha te fytyres. Produktet kozmetike qe ato perdorin jo ne cdo rast japin efektin e deshiruar.

Por vetem me kete recete te bere vete ne shtepi ju mund te parandaloni rrudhat dhe te hiqni njollat kafe. Ajo do te furnzioje lekuren me te gjitha lendet ushqyese te nevojshme duke e bere ate me elastike. Kjo maske i jep nje shkelqim natyral fytyres tuaj. Ruajeni receten qe ta keni gjithmone

Perberesit:

1 luge gjelle mjalte

2 thelpinj hudher

2 luge argjile pluhur

Pergatitja:

Si fillim pastroni hudhrat dhe i shtypni derisa te krijohet nje pure. Hidheni mjaltin ne nje tas te vogel pasi t’a keni ngohur ate. Ne tas shtoni pluhurin e argjiles dhe hudhrat. Perzieni mire te gjithe perberesit dhe shtoni pak vaj ulliri nese perzierja eshte e trashe. Pastroni fytyren tuaj dhe me pas aplikoni masken e pergatitur. Lereni te qendroj per 30 minuta dhe me pas lajeni fytyren me uje te ngrohte.

Trending

Copyright © 2009-2020 NewsRaport